Odnowa W Duchu Świętym – Miriam

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii św. Jana Chrzciciela istnieje od 8 września 1987r. przyjęła nazwę ,,Miriam”. Nasza formacja zgodnie z charyzmatem ruchu pomaga nam odkryć Boga, który nie jest tylko pojęciem teoretycznym, lecz Kimś bliskim każdemu z nas.

Nasza wspólnota gromadzi ludzi, którzy chcą żyć na co dzień z Duchem Świętym, tzn. słuchać i  wypełniać Jego wolę, pogłębiać i umacniać swoją wiarę, Dzielić ją z innymi oraz wspólnie się modlić.

Spotkania grupy odbywają się w każdy poniedziałek (roku szkolnego) o godzinie 19 w salce parafialnej.

 

Co jest przedmiotem naszych spotkań?

 

Wspólnie się modlimy, rozważamy i dzielimy się Słowem Bożym, słuchamy katechez, uczestniczymy w weekendach formacyjnych, kongresach, spotkaniach charyzmatycznych oraz rekolekcjach. Organizujemy czuwania, adorację Najświętszego Sakramentu, razem ewangelizujemy, świętujemy, wspólnie spędzamy wolny czas.

Posługujemy podczas Mszy świętej, pomagamy w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania młodzieży, wspieramy potrzebujących materialnie i duchowo. Szczególną posługą naszej wspólnoty jest modlitwa wstawiennicza.

 

Co to jest modlitwa wstawiennicza?

 

Jest to modlitwa nad osobą, w czasie której Jezus osobiście przychodzi z pomocą, odpowiada na problemy. To Jezus uzdrawia i sprawia, że odzyskujemy radość, sens i pełnię życia, pokój i miłość. Owocem modlitwy może być uzdrowienie duchowe, fizyczne, łaska uwolnienia od zła, które niszczy i rujnuje życie.

Jeżeli czujesz, że Twoje życie nie jest do końca takie, jakie być powinno, jeżeli są sprawy, które Cię od lat męczą, jeżeli czujesz, że nie umiesz żyć pełnią życia i szczęścia, nie przeżywasz swojej wiary z entuzjazmem – może właśnie Ciebie Jezus zaprasza na tę wyjątkową modlitwę?

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym posługuje modlitwą w każdy wtorek i czwartek. Zapisy w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.

 

W naszej parafii po kursie Filip zawiązała się nowa grupa Odnowy W Duchu Świętym dla młodzieży spotkania ma w środę o godz 19 – serdecznie zapraszamy młodych

– zobacz zdjęcia w Galerii z kursu Filip-

 

 

TOP