wspólnota KSMu pozdrawia :)

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 14-30 lat  pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości!

To stowarzyszenie już od 4 lat aktywnie działa przy naszej parafii. Na cotygodniowych spotkaniach młodzież skupia się przede wszystkim na swoim rozwoju duchowym  poprzez spotkania formacyjne, na których rozmawiają o sprawach ważnych w życiu każdego chrześcijanina, w czasie kręgów biblijnych rozważają Słowo Boże, poszerzają również swoją wiedzę na temat Stowarzyszenia, które tworzą. Formacja to podstawa ich pracy, ale czas znajdują również na zabawę, integrację- pozwalają im na to tzw. spotkania „luźne”, które również  włączają się w działalność każdego oddziału.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczy w życiu naszej parafii. Uczestniczą w każdych parafialnych uroczystościach, przygotowują obstawę Mszy Św. w każdy piątek przed spotkaniem i każdą niedzielę o godz. 18, organizują wiele akcji na rzecz ludzi  potrzebujących (np. zbiórka zabawek na Dom Dziecka czy Różaniec na misję), przygotowują montaże i przedstawienia z okazji różnych świąt.

Oprócz aktywnej pracy w parafii, uczestniczą oni także w życiu diecezji, wyjeżdżając na rekolekcje formacyjne, Dni Skupienia, bale bezalkoholowe i pielgrzymki. Wspólnota bardzo dobrze się rozwija, o czym świadczą napływający co jakiś czas nowi członkowie oraz osiągnięcia, które udało im się wspólnie wypracować. Od 2 lat oddział działający przy naszej parafii jest najlepszym oddziałem w diecezji ełckiej!

W dzisiejszych czasach ludzie młodzi szukają miejsc, w których po prostu czują się dobrze, gdzie są akceptowani i dostrzegani.

KSM to wspólnota szczególna. To wspaniałe spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem! Formacja, modlitwa i rozwój duchowy są bardzo ważne, najważniejsze w tej wspólnocie, bo to właśnie na nich opiera się każda katolicka wspólnota. KSM pozwala nie tylko na rozwój duchowy! To miejsce, gdzie jest czas na wszystko-  na modlitwę, na zabawę, na poznanie wspaniałych ludzi. Wszystko co robimy, robimy na Chwałę Pana i z wielką radością przeżywamy swoje młode życie. W naszym życiu nie ma miejsca na nudę! Bawimy się, rozwijamy swoje pasje, spełniamy swoje marzenia- bo KSM daje nam ogromne możliwości! J

 

KIEROWNICTWO

Asystent– ks. Przemysław Michalak

Prezes– Agata Święconek

Z-ca Prezesa– Karolina Gawryś

Sekretarz– Magdalena Rudnik

Skarbnik– Szymon Kozioł

CZŁONKOWIE

Weronika Mikulska

Agata Januszko

Klaudia Olender

Jakub Sulewski

Młodzież spotyka się w każdy piątek, rozpoczynając Mszą Św. o godz. 18 w parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu, po niej dalsza część spotkania odbywa się w salce parafialnej.

 

Świadectwo…

KSM jest dla mnie bardzo szczególnym miejscem. Jestem w tej wspólnocie już ponad 4 lata i mogę powiedzieć, że KSM niesamowicie zmienił moje życie i  zmienił je na lepsze. To tutaj, a dokładniej na rekolekcjach KSM-u  pierwszy raz doświadczyłam prawdziwej  obecności Boga w swoim życiu i teraz mogę jej doświadczać każdego dnia. Poznałam Boga i poznaję Go na każdym spotkaniu coraz bardziej, poznałam swoją wiarę, mam szansę, aby wciąż ją rozwijać, poznałam siebie, poznałam wspaniałych ludzi, wspaniałych kapłanów, którzy wnieśli do mojego życia tyle ciepła, miłości i Bożej radości! W KSM-ie mogę się rozwijać, pracować i działać! Od 3 lat jestem Prezesem oddziału działającego przy naszej parafii- to wielki obowiązek, który wiąże się z mnóstwem pracy, poświęcenia, ale Ja to kocham! Sprawia mi to ogromną radość- że mogę dzielić się tym, czego w swoim życiu doświadczyłam, że mogę prowadzić młodych ludzi! Nie jestem prezesem dla siebie czy dla „tytułu”, jestem tu dla Nich- dla członków mojego oddziału. KSM to najpiękniejsza i najwspanialsza wspólnota, w jakiej mogłam się znaleźć i każdego dnia dziękuję Bogu za to, że mogę tu być !

 

 

TOP